Haber Arşivi

Gururlarımız / ÖZEN TOPÇU

Adı Soyadı : ÖZEN TOPÇU
Mesleği : Mu.Albay
İletişim Bilgisi : ANKARA
Özgeçmişi :

Mu.Alb.Özen TOPÇU, 1959 yolında Ordunun Perşembe ilçesi Yumrutaş Köyünde doğdu. İlkokulu, Yumrutaş köyünde, Ortaokul ve Liseyi Peşembe İlçesinde tamamladı. Üniversite öğrenimi sonrası 1983te TSK.lerine Bilgisayar proğramacısı olarak Tğm.rütbesiyle nasbedildi. Bilgi sistemleriyle ilgili olarak değişik zamanlarda ve değişik sürelerde 15 ayrı kurs gördü.
1985-1999 yılları arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bilgi Sistemleri dairesi Başkanlığında bilgisayar proğramcısı olarak görev yaptı. 1999 yılında Samsundaki Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına atandı. Burada 4 yıl boyunca Eğitim Destek Ş.ile Ölçme ve Değerlendirme Şube müdürlükleri yaptı. 7 yıl görev yaptığı Samsunda son üç yılını MEBS (Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri) şube müdürü olarak tamamladı. Samsunda bulunduğu 7 yıl içinde 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulunda "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" öğretmenliği yaptı. Samsunda Atatürk ve Milli Mücadele konularında gerek Samsun Atatürk Kültür Merkezinde gerekse Samsundaki Orta dereceli okullarda çok sayıda konferanslar verdi. Atatürkün Samsundaki faaliyetlerini konu alan ve bu alanda ilk temel eser niteliğindeki "Atatürk ve Samsun" adlı eserin yazarıdır.
2006 yılında Milli Savunma Bakanlığı MEBS D.Bşk.lığına Donanım Ve İşletim Şube Müdürü olarak atanan Mu.Alb.Özen TOPÇU halen bu görevini devam ettirmektedir. Nuray TOPÇU ile evli olup, Özge Nur ve Ömer Faruk un babasıdır.

Bitirdiği Okullar:
Ankara Üniversitesi fen Fakültesi : 4 yıl
Ank.Ünv.Eğt.Bilimleri Fakültesi : 1 yıl
Piyade Okulu Sb.Tml. Kursu : 5 ay
Pesonel Okulu Sb.Temel Kursu : 1 yıl
ODTÜ Müh.Fak.Bilgisayar Bölümü : 1 yıl
Kara Lisan Okulu : 8 ay
H.Ü.İnk.Tar.Ens. (Yülsek Lisans) : 2 yıl

Bugün : 14 Kişi   - Toplam : 178615 Kişi Copyright by Halil Çetinkaya. Powered by Bahacan Ltd. ©2006