Haber Arşivi

Yapılan Hizmetler

2007 YILI YAPILAN HİZMETLER

2007 Yılı yapılan hizmetler 1-Alicik mahallesi 30 Metre duvar 2- Mersin köyü bağlantı yoluna menez ve duvar. 3- Ramazan pırlık yolu stepize yol döşemesi ve bu nyolların büzlerinin koyulması. 4- Yumrutaş perşembe yolunun ikinci kat asfalt yapımı tamamlanmıştır.

2006 YILI YAPILAN HİZMETLER

1- Alicik mahallesi yol genişletmesi yapıldı. 2-Yumrutaş köyü içme suyuna 2 adet 60 tonluk su deposu yapıldı. 3-Yumrutaş köyü ener nakil hattı ( köy elektriği) Perşembe ilçesi kaleyaka mahallesinde alınması sağlandı. 4-Yumrutaş köyü mahalle yollarının bir kısmı (1500 metre) beton yol yapıldı.( Alicik mahallesi Çukurbaşı Evliya yolu kahve altı yolu Ramazan bağlantı pırlık yolu Tuztaşı mahallesinin 200 metrelik bölümü beton yol yapılmıştır.) 5-Yine her yıl olduğu gibi rutin olarak Köy mezarlığı temizlenmiştir.

2005 YILI YAPILAN HİZMETLER

1- Yumrutaş köyü içme suyuna mahkeme kararıyla cevrede en zengin kaynak günlük depisi 30000 lt su kazandırılmış olup. Kaynak tesisi yapılmıştır. 2- Kırımlı mahallesi yolu köylü ve vatandaş işbirliğiyle 300 metre beton yol yapılmştır. 3- Çukurbaşı meydanı beton parke taş döşenerek köy meydanı temiz ve modern bir görünüme sahip olmuştur. 4- Köyümüzün çeşitli yollarına büz koyulmuştur. 5- Yumrutaş köyü ilköğretim okuluna çeşme yapılmıştır. 6-Köyümüz Tuztaşı ve alicik mahallesinde 2 bölgeye perde duvarı yapılmıştır.

2004 YILI MUHTARLIĞIMIZCA YAPILAN HİZMETLER

1- Yurutaş köyü ilköğretim okulu onarımı yapılan onarımlar. a- İki binanın çatıları değiştirildi; b- 250 metre kare tapan karo taşı döşemesi; c- 26 adet pencere yenilenip pvc yapıldı, d- Yeni odunluk ve kömürlük yapıldı, e- Okul binası iç ve dış boyası yapıldı f- Öğrenci sıraları yenilendi; g-Ana sınıfı yenilenip modern bir hale getirildi; 2- Yumrutaş mersin yolu stepize yapıldı. 3- Mahalle yoları çakıllandı. 4- Perşembe asfalt yol yama sı yapıldı. 5- 200 metre beton yol yapıldı. 6- 20 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde çeşitli yerlere duvar yapıldı. 7- Yumrutaş köyü alicik mahalesi ve çukurbaşı hattı içme suyu gaptajları onarıldı. 8- Köy mezarlığı kapsamlı olarak temizlendi. 9- Yol kenarı ve çeşitli yerlere büz döşendi. 10-Enerji nakil hattına gelen ağaçlar temizlendi. 11-Köylerde gelenek olan bayram sabahı keşkek adeti yeniden düzenlenerek davet verildi. 12-Köy muhtarlık odası düzenlenerek modern bir hale getirildi. 13-Köyümüze bilgisaray kazanıldırıldı.

ENERJİ NAKİL HATTI

Köyümüze ait enerji nakil hattını perşembe Kaleyaka mahallesinden alarak köyümüzün sık sık kesilen elektriğine çözüm bulmuş olmaktayız. Bu konuyla ilgili çalışmalar yapılmış olup yapan firma çalışmalara başlamış olup yakın zamanda hizmete gir

Yol Çalışması

Yumrutaş / Mersin arası bağlantı yolu siteblize çalışması yapılmıştır.

Bugün : 86 Kişi   - Toplam : 163892 Kişi Copyright by Halil Çetinkaya. Powered by Bahacan Ltd. ©2006